magazin
A hőmérséklet éjszakánként negatívba csap át, járvány van, a legtöbb hely zárva, egyre több indok szól amellett, hogy csak végső esetben hagyjuk el…
továbbmagazin
Hogy mit szerettünk az elmúlt évtizedben? Például azt, hogy egyik ámulatból estünk a másikba, amikor hazai kisfilmeket néztünk. Iszonyatosan erős…
továbbhír
Április 30-án a Magyar Film Napja az animáció jegyében telik a Toldi moziban. A Magyar Nemzeti Filmalap szervezésében klasszikus és modern, egész…
továbbmagazin
2017-ben a berlini filmfesztivál programjában mutatkozott be Lovrity Anna Katalin Vulkánsziget című animációs kisfilmje, amiben a testi változásokon…
továbbhír
Az egészestés animációk versenyét A hegyek és vizek könyve című kínai animáció nyerte.A rövidfilmek versenyében A teher című animáció kapta a 15.…
továbbhír
Két hét múlva kezdődik a 15. Anilogue Nemzetközi Animációs Filmfesztivál. 2017. november 29. és december 3. között az Uránia Nemzeti Filmszínházban…
továbbmagazin
Erős magyar kisfilmes mezőnnyel, perzsa rajzfilmekkel és Dargay Attila életműve előtti tisztelgéssel startolt a 13. Kecskeméti Animációs…
továbbmagazin
Varázslatos dzsungelben mutat rá egy komoly témára Lovrity Anna Kata Vulkánsziget című animációs kisfilmjében, amit meghívtak a 67. Berlini…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié